حضرت امام صادق (علیه السلام) می فرمایند: روزی مردی سیاه پوست در حالی که دست زن سیاه پوستش را گرفته بود، او را به حضور خلیفه ثانی آورده، و خطاب به خلیفه گفت: من و این همسرم هر دو سیاه پوست هستیم، در حالی که بچه ای از وی به دنیا آمده سفید پوست است تکلیف ما چیست؟
عمر نظری به اطرافیان افکنده، و از آنان کمک خواست که چه کار کند؟ یاران عمر همگی فتوی دادند که: پدر و مادر هر دو سیاه پوست هستند، و فرزندشان سفید پوست بنابراین زن را سنگسار کنید!
خلیفه چاره ای نداشت که در این معضله نیز از امیرالمؤمنین (علیه السلام) کمک بگیرد، و لذا به دامن وی متوسل شد، در حالی که نظر خلیفه نیز اعدام و سنگسار کردن زن بود! علی (علیه السلام) از زن و مرد پرسیدند: قضیه شما چگونه است؟ آنان موضوع را توضیح دادند.
علی خطاب به مرد فرمود: آیا نسبت به همسرت سوء ظن داری؟
مرد: نه اصلاً سوءظنی ندارم. 
علی (علیه السلام) آیا در حال حیض با همسرت نزدیکی کرده ای؟ 
مرد: در برخی شب ها زن به من می گفت که حائض است، ولی من خیال می کردم او به جهت سردی هوا و زحمت غسل کردن بهانه می آورد، و لذا با وی مقاربت نمودم.
علی (علیه السلام) خطاب به زن نیز فرمود: آیا شوهرت با تو در حال حیض نزدیکی کرده است؟

ادامه مطلب

ازدواج مادر با پسر-داستان

حکم حضرت درباره پدر جوان-داستان

نمونه ای از قضاوتهای علی (علیه السلام) در عصر خلفا-داستان

قضاوت علی (علیه السلام)-داستان

کیفر بی تفاوت-داستان

فرزند سفید پوست از والدین سیاه پوست-داستان

زنی در نکاح فرزندش-داستان

پوست ,زن ,سیاه ,السلام ,علیه ,خلیفه ,علیه السلام ,سیاه پوست ,در حالی ,حالی که ,سفید پوست

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

مکتب رئالیسم مطالب اینترنتی پیام های سلامت بانک پروژه power system&Earth&Coordination protect دانلود رایگان مقالات فارسی رادیو جوان موزیک آموزش هنر های دستی mvsdl LIMITLESS